KONST / Litografier / Färglitografi 13058059
nr 1305 8059
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 263/ 360, , Hjortar. Motivet: 48x58 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 februari 2020
kl 18:41:16
3/2 17:57:40
3/2 18:05:17