KONST / Litografier / Färglitografi 12144078
nr 1214 4078
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, "Shitana Lavaland". Signerad, numrerad 10/30. Motivet: 38x47 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 19:00:39
28/10 19:16:53
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin