KONST / Litografier / Färglitografi 14332012
nr 1433 2012
Bertil Berg
(f. 1935), Sverige
Abstrakt landskap. Signerad, numrerad 283/300. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 65,5x82,5 cm
Bertil Berg, svensk målare och skulptör född i Göteborg 1935.
Utrop:
300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:04:25
22 nov
Bertil Berg
Läs mer om Bertil Berg