KONST / Litografier / Färglitografi 11796121

nr 1179 6121

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Färglitografi, Figur. Signerad, numrerad 23/260, motivet: 45x37

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 23 april 2018
kl 20:00:16

18/4 20:05:06 1      150 kr
18/4 23:08:25 2      Vinnande bud

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson