KONST / Litografier / Färglitografi 13658257
*
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 16:41:21
1
700 kr
7/12 17:59:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 16:41:21 | 1 | 700 kr |
| 7/12 17:59:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



