KONST / Litografier / Färglitografi 15406222
nr 1540 6222
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 23/50. Färglitografi, bildmått: 37x47 cm, yttermått inklusive ram: 71x78 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:04:46
12/5 19:48:59
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström