KONST / Litografier / Färglitografi 14632080
nr 1463 2080
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Komposition med ansikten. Signerad, numrerad 361/500. Oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 32x26 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:13:44
20/4 23:02:23
25 apr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström