KONST / Litografier / Färglitografi 12007241
nr 1200 7241
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Färglitografi, Axel Olson (1899-1986). Signerad, numrerad HC 19/40. Motivet: 40x50 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
måndag 27 augusti 2018
kl 18:25:20