KONST / Litografier / Färglitografi 15018517
nr 1501 8517
Arne Gadd
(1920-2003), Sverige
Signerad, numrerad 316/360, skärgård. Färglitografi, bildmått: 32x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
Arne Gadd, svensk målare, grafiker och tecknare född i Göteborg 1920, död 2003.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 7 november 2022
kl 19:55:56
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Arne Gadd
Läs mer om Arne Gadd