KONST / Litografier / Färglitografi 8737195
nr 873 7195
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi , Albin Amelin (1902-1975), Signerad ej Numrerad, motivet: 58x75
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 februari 2014
kl 18:09:27
100 kr
200 kr
300 kr
400 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin