KONST / Litografier / Litografi 15685374
nr 1568 5374
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Litografi, (efter), tryckt signatur. Bildmått: 48x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm. Ej signerad
Kondition: slitage
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
500 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:26:03