ART / Lithographs / Litografisk affisch 13152192
*
nr 1315 2192
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. No signature. Sheet: 99x66 cm,
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1600
Auction date:
Monday Mars 23 2020
at 20:56:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/3 15:22:39
1
700 kr
23/3 18:39:41
2
800 kr
23/3 20:46:53
3
Vinnande bud
23/3 20:47:49
1
1.100 kr
23/3 20:47:49
3
1.200 kr (Robot)
23/3 20:49:39
1
1.300 kr
23/3 20:49:39
3
1.400 kr (Robot)
23/3 20:51:09
1
1.500 kr
23/3 20:51:09
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:18
-
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 20:47
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:10
-
6012 LITOGRAPH IN C..
Frédéric Iriarte (b. 1963). Signed, numbered 81/19..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:49
-
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 8 days
1 juli at 19:08
*
Litografisk affisch
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1315 2192
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. No signature. Sheet: 99x66 cm,
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1600 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/3 15:22:39 | 1 | 700 kr |
23/3 18:39:41 | 2 | 800 kr |
23/3 20:46:53 | 3 | Vinnande bud |
23/3 20:47:49 | 1 | 1.100 kr |
23/3 20:47:49 | 3 | 1.200 kr (Robot) |
23/3 20:49:39 | 1 | 1.300 kr |
23/3 20:49:39 | 3 | 1.400 kr (Robot) |
23/3 20:51:09 | 1 | 1.500 kr |
23/3 20:51:09 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:18 -
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:32 -
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 20:47
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:10 -
6012 LITOGRAPH IN C..
Frédéric Iriarte (b. 1963). Signed, numbered 81/19..//
Auction ends
in 8 days
1 juli at 18:49 -
5142 LITOGRAPH IN C..
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sweden. Utsikt..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 8 days
1 juli at 19:08