LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 9952011
*
nr 995 2011
LIGHTING ARMATURE
Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm,
Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1100
Auction date:
Monday November 16 2015
at 20:40:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/10 21:56:16
1
1.000 kr
2/11 18:40:45
2
1.000 kr
2/11 18:40:45
1
1.000 kr (Robot)
16/11 18:15:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé lyktan bumlingen design ljuskronor skandinavien skandinavisk svensk sverige takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 pcs, Castaldi, Italy. Height: 30-45,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:44
-
7189 CHANDELIER
empirestil, pendants, 5-ljusarmar. Length: 49cm. W..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06
*
LIGHTING ARMATURE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2011
LIGHTING ARMATURE
Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm,
Ateljé Lyktan, Bumlingen, diameter: 40 cm
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1100 |
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 30/10 21:56:16 | 1 | 1.000 kr |
| 2/11 18:40:45 | 2 | 1.000 kr |
| 2/11 18:40:45 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
| 16/11 18:15:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé lyktan bumlingen design ljuskronor skandinavien skandinavisk svensk sverige takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 pcs, Castaldi, Italy. Height: 30-45,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:44 -
7189 CHANDELIER
empirestil, pendants, 5-ljusarmar. Length: 49cm. W..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06



