Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Lamp table 10381038



*

nr 1038 1038


LAMP TABLE

1950s, diameter: 34, height: 45 cm,


1950-tal, diameter: 34, höjd: 45 cm


Estimate:

400

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday May 16 2016
at 18:37:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/4 17:06:55 1      200 kr
1/5 10:45:26 2      250 kr
1/5 10:46:26 2      350 kr
15/5 19:38:22 3      300 kr
15/5 19:38:22 2      350 kr (Robot)
15/5 19:39:02 3      hidden*


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord
  • 6769 BENCH
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Present: SEK 3000

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, England, London. Length: 14cm. ..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:17
  • 6615 TEA TABLE
    19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:58
  • 6073 LAMP TABLE
    butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:05
  • 6633 LAMP TABLE
    one pair, pine wood, märkta KJW. Length: 54 cm, wi..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:04




Ladda ner broschyr