FURNITURE / Tables / Lady's writing desk 11554271

nr 1155 4271

LADY'S WRITING DESK

Victorian style, walnut, length: 96 cm, width: 62 cm, height: 77 cm, wear.

Nyrokoko, Valnöt, längd: 96 cm, djup: 62 cm, höjd: 77 cm

Condition: slitage

1000

SEK 800

Monday January 15 2018
at 18:29:22

12/1 19:13:55 1      700 kr
15/1 18:15:59 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.