SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kryddtorn 6159094
nr 615 9094
Kryddtorn
S. k. Besamim, silver, Judaica, Ryska stämplar, Höjd: 30 cm, 1900-talets början
Utrop:
2.500 kr
Såld:
6.700 kr
måndag 7 december 2009
kl 19:50:00
6.000 kr
6.200 kr
6.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver