Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 10267504



*

nr 1026 7504


Kanna

+ skål, Keramik, längd: 37 cm, höjd: 37 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 mars 2016
kl 20:24:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/3 19:12:00 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik skål
  • 8294 Kanna
    + coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 1019 Kopp med fat &..
    Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:46
  • 8035 Tekanna
    silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:04




Ladda ner broschyr