![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 6561136
*
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:54:40
1
300 kr
13/9 19:15:38
2
450 kr
13/9 19:19:47
1
Vinnande bud
13/9 19:20:12
2
550 kr
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25
*
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:54:40 | 1 | 300 kr |
13/9 19:15:38 | 2 | 450 kr |
13/9 19:19:47 | 1 | Vinnande bud |
13/9 19:20:12 | 2 | 550 kr |
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Vicke Andrén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25