ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 9344386
*
nr 934 4386
INDIAN INK DRAWING
unidentified artist, signed, Komposition med Bacardi, 61 x 42,
Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition med Bacardi, 61 x 42
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:43:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 16:18:34
1
100 kr
12/1 20:38:18
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller tusch vattenfärg
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
1 juli at 19:49
-
6196 WATERCOLOUR
Hugo Wickman, (tillskriven), no signature, Intyg a..//
Auction ends
in a week
1 juli at 19:03
-
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:16
-
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
1 juli at 20:20
-
2032 WATERCOLOUR
Veronica Leo (b. 1935), Sweden. "Snöflickan, ur sa..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:39
-
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:25
*
INDIAN INK DRAWING
Read more about e-auktion
nr 934 4386
INDIAN INK DRAWING
unidentified artist, signed, Komposition med Bacardi, 61 x 42,
Oidentifierad konstnär, signerad, Komposition med Bacardi, 61 x 42
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 16:18:34 | 1 | 100 kr |
12/1 20:38:18 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller tusch vattenfärg
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
1 juli at 19:49 -
6196 WATERCOLOUR
Hugo Wickman, (tillskriven), no signature, Intyg a..//
Auction ends
in a week
1 juli at 19:03 -
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:16
-
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
1 juli at 20:20 -
2032 WATERCOLOUR
Veronica Leo (b. 1935), Sweden. "Snöflickan, ur sa..//
Auction ends
in a week
1 juli at 18:39 -
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in a week
1 juli at 20:25