KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14346337

nr 1434 6337

Maja Berezowska

(1893-1978), Polen

Tusch, Djurmotiv. Signerad, 23x31, yttermått inklusive ram: 30x37 cm

Maja Berezowska, bildkonstnär född 1893, död 1978.

måndag 29 november 2021
kl 18:53:10

Maja Berezowska

Läs mer om Maja Berezowska