KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14024279
nr 1402 4279
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Tusch, Signerad, söder mälarstrand. Motivet: 46x60, yttermått inklusive ram: 62x75 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
måndag 7 juni 2021
kl 19:10:59