KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14024279

nr 1402 4279

Lars Wellton

(1918-1992), Sverige

Tusch, Signerad, söder mälarstrand. Motivet: 46x60, yttermått inklusive ram: 62x75 cm

Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.

måndag 7 juni 2021
kl 19:10:59

Lars Wellton

Läs mer om Lars Wellton