KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15763521

nr 1576 3521

Lars Wellton

(1918-1992), Sverige

Tusch, "Profeternas gravar i Jerusalem". Signerad. Bildmått: 43x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm

Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.

Utrop:

500 kr

måndag 6 november 2023
kl 19:39:52

Lars Wellton

Läs mer om Lars Wellton