KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10301324
*
nr 1030 1324
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), motivet: 26x20
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:13:54
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43
-
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 1030 1324
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), motivet: 26x20
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43 -
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00