KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7361067
nr 736 1067
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Tuschteckning, Bengt Lindström (1925-2008), modell, signerad, motivets mått: 20x18
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 januari 2012
29/1 22:45:33
- Klassiska
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström