KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11007219
*
nr 1100 7219
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), Gamla smeden Sameul ligger på sitt yttersta. . , bladets mått: 22x29
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:25:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:08:48
1
450 kr
1/4 18:42:47
2
450 kr
1/4 18:42:47
1
450 kr (Budbetjänt)
1/4 18:43:12
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43
-
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1100 7219
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), Gamla smeden Sameul ligger på sitt yttersta. . , bladets mått: 22x29
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 21:08:48 | 1 | 450 kr |
1/4 18:42:47 | 2 | 450 kr |
1/4 18:42:47 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/4 18:43:12 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:43 -
6344 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00