SILVER & METAL / Silver / Ice cream spoons 11533067
nr 1153 3067
ICE CREAM SPOONS
11 pcs, silver, Austria, 1920s, length: 14, 5, 373g,
11 st, silver, Österrike, 1920-tal, längd: 14,5,373g
Withdrawn
Monday December 18 2017
at 20:34:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver