Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Handspegel 8358583



*

nr 835 8583


Handspegel

nysilver, längd: 28 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juli 2013
kl 19:01:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/6 13:53:11 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: handspegel nysilver pläter speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr