SILVER & METAL / Silver / Gravy spoon 15029279
nr 1502 9279
GRAVY SPOON
silver, Håkan Lärka, Ystad, 19th century. Length: 19 cm, weight: 36g,
silver, Håkan Lärka, Ystad, 1800-tal. Längd: 19 cm, Vikt: 36g
600
SEK 300
Monday November 14 2022
at 19:25:29
13/11 14:33:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver