KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14367027

nr 1436 7027

David Wallin

(1876-1957), Sverige

Blyertsteckning, "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm

David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 december 2021
kl 18:28:26

6/12 17:13:19 1      Vinnande bud

David Wallin

Läs mer om David Wallin