KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14378282
nr 1437 8282
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Blyerts, Norrköpings hamn. Signerad, daterad -60,11x15, yttermått inklusive ram: 22x25 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:47:37
Birger Strååt
Läs mer om Birger Strååt