KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12948233
nr 1294 8233
Lil Silfverling
(1909-1980), Sverige
Gouache, Vattenpump, Portugal, 1956, Signerad. Motivet: 30x44 cm
Lil Silfverling, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.
Utrop:
400 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:44:12
Lil Silfverling
Läs mer om Lil Silfverling
Gouache