SILVER & METAL / Silver / Goblet 6159103
nr 615 9103
GOBLET
silver, 18th century, otydliga stämplar, height: 6. 5 cm,
silver, 1700-tal, otydliga stämplar, höjd: 6. 5 cm
800
SEK 550
Monday December 7 2009
at 18:48:11
300 kr
450 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver