SILVER & METAL / Silver / Goblet 7951001
nr 795 1001
GOBLET
silver, 1920s, Importstämplar, height: 17, 220g,
Silver, 20-tal, Importstämplar, höjd: 17, 220g
2000
SEK 1000
Monday December 3 2012
at 18:48:45
3/12 09:49:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver