Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ram 13581515



*

nr 1358 1515


Ram

mässing. Höjd: 28cm


Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2020
kl 18:19:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/10 23:00:24 1      300 kr
2/11 17:46:12 1      400 kr
2/11 18:09:13 2      400 kr
2/11 18:09:13 1      400 kr (Budbetjänt)
2/11 18:09:33 2      Vinnande bud
2/11 18:09:57 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad metall mässing ram
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr