BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 10265042
*
nr 1026 5042
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampfot, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, 1964
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:48:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 20:45:22
1
300 kr
21/3 11:23:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampfot golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21
-
8349 Golvlampa
mässing. Höjd: 140 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09
-
8071 Golvlampor
2 st, mässing. Höjd: 120 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:42
*
Marian Zawadzki
nr 1026 5042
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampfot, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, 1964
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/3 20:45:22 | 1 | 300 kr |
| 21/3 11:23:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampfot golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21 -
8349 Golvlampa
mässing. Höjd: 140 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:09 -
8071 Golvlampor
2 st, mässing. Höjd: 120 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:42



