Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 9098343



*

nr 909 8343


Marian Zawadzki

(1912-1978), Sverige


Golvlampa, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad. AMZ 1966, höjd: 130 cm


Utrop:

1.200 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 september 2014
kl 19:30:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/8 14:24:03 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
  • 8121 Golvlampa
    1950-tal. Höjd: 90 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:21
  • 8349 Golvlampa
    mässing. Höjd: 140 ca
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:09
  • 8072 Golvlampa
    trä. Höjd: 140 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:09




Ladda ner broschyr