KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7416153
*
nr 741 6153
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 3 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 7x5-12x10
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:01:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 15:50:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 741 6153
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 3 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 7x5-12x10
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 15:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



