KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15878121
nr 1587 8121
Wivi Bark
(f. 1933), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 35/50, daterad 1967. Bildmått: 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
Wivi Bark Stawe, svensk konstnär och konstpedagog född i Stockholm 1933.
Utrop:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:50:09
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Wivi Bark
Läs mer om Wivi Bark