KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143188

nr 1514 3188

Ture Jörgenson

(1907-1962), Sverige

Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .

Utrop:

500 kr

måndag 9 januari 2023
kl 20:44:04

Ture Jörgenson

Läs mer om Ture Jörgenson