KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143188
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Utrop:
500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:44:04
Ture Jörgenson
Läs mer om Ture Jörgenson