KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14204588
nr 1420 4588
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Signerad, "Flora Suecia II". Bildmått: 32x23, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:54:28
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind