KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15075423

nr 1507 5423

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, "Flora Suecia 2". Signerad. Bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 57x45 cm

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

måndag 5 december 2022
kl 19:32:16

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind