KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14445271

nr 1444 5271

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 24/100. Bildmått: 16x10,5, yttermått inklusive ram: 41x31 cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 24 januari 2022
kl 18:27:18

22/1 08:42:34 1      Vinnande bud

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson