KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391094
*
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:18:35
1
800 kr
13/10 11:07:16
2
900 kr
23/10 17:01:49
1
1.000 kr
23/10 18:02:53
2
Vinnande bud
23/10 18:09:23
1
1.200 kr
23/10 18:09:23
2
1.300 kr (Budbetjänt)
23/10 18:09:53
1
1.400 kr
23/10 18:09:53
2
1.500 kr (Budbetjänt)
23/10 18:10:32
1
1.600 kr
23/10 18:10:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1139 1094
Etsning
3 st, Dressyr, efter Joh. El. Ridinger, bladets mått: 51x38
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 18:18:35 | 1 | 800 kr |
| 13/10 11:07:16 | 2 | 900 kr |
| 23/10 17:01:49 | 1 | 1.000 kr |
| 23/10 18:02:53 | 2 | Vinnande bud |
| 23/10 18:09:23 | 1 | 1.200 kr |
| 23/10 18:09:23 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 23/10 18:09:53 | 1 | 1.400 kr |
| 23/10 18:09:53 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 23/10 18:10:32 | 1 | 1.600 kr |
| 23/10 18:10:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dressyr etsning etsningar grafik joh ridinger
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



