Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Etching 6718863



*

nr 671 8863


ETCHING (F)

painted, Jan Naliwajko (f. 1938), 54x37,


Bemålad, Jan Naliwajko (f. 1938), 54x37


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday December 6 2010
at 19:25:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/12 23:02:18 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller etsning grafik jan naliwajko vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr