KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7336386
*
nr 733 6386
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Etsning, Otto Gripenswärd (1847-1933), motivets mått: 18 x 28
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 19:05:21
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
nr 733 6386
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Etsning, Otto Gripenswärd (1847-1933), motivets mått: 18 x 28
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



