KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13139216
nr 1313 9216
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Träd. Signerad. Motivet: 12x7
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 mars 2020
kl 18:13:29
200 kr
250 kr
350 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman