KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14204591
nr 1420 4591
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Signerad. Bildmått: 11x17, yttermått inklusive ram: 30x36 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:45:29
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman