KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14413283
nr 1441 3283
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Skärgård. Signerad. Bildmått: 10x13,5, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:04:31
10/1 16:52:05
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
nr 1441 3283
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
måndag 10 januari 2022 |
| 10/1 16:52:05 | 1 | Vinnande bud |
Oskar Bergman