KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12757013
*
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 13:01:00
1
300 kr
14/9 20:09:16
2
300 kr
14/9 20:09:16
1
300 kr (Budbetjänt)
16/9 20:24:14
3
Vinnande bud
16/9 20:25:54
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 13:01:00 | 1 | 300 kr |
| 14/9 20:09:16 | 2 | 300 kr |
| 14/9 20:09:16 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 20:24:14 | 3 | Vinnande bud |
| 16/9 20:25:54 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



