Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12143157



*

nr 1214 3157


ETCHING

Lena Cronqvist (b. 1938), 7/35, signed. Subject: 26, 5x24,


Lena Cronqvist (f. 1938), 7/35, Signerad. Motivet: 26,5x24


Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday October 29 2018
at 19:21:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/10 20:00:38 1      300 kr
24/10 17:54:55 2      350 kr
27/10 16:35:07 3      400 kr
29/10 17:25:17 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lena cronqvist
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr